Online účetnictví

18.07.2022

Online účetnictví pro moderní svět

Internetové účetnictví je svět, kde se podnikatel se svým účetním nemusí nikdy osobně setkat. Přátelský pokec s kávičkou nad hromadou papírových faktur jistě měl své kouzlo. Pro účetního to ale příliš efektivní nebylo. Neustálé schůzky, hrabání se v haldách papírů a šanonů a přepisování údajů do účetního software zabralo účetním až 80 % jejich času. Na efektivní odbornou práci pak moc prostoru a energie nebylo.

Rozvoj internetu a pokračující digitalizace všeho kolem nás už dohnala i konzervativní svět účetních. Pryč jsou časy, kdy podnikatelé nosili účetním doklady v papírových krabicích. Dávno pryč je ruční přepisování bankovních dokladů do účetního software. A s rychlým rozvojem umělé inteligence už pomalu končí i přepisování přijatých dokladů.

To je ale pryč. Zejména u firem podnikajících online už pomalu papír z kanceláří mizí. A moderní online účetní z toho mají velkou radost. Nemusí být vázaní na jedno místo. Můžou pracovat odkudkoliv a místo přepisování můžou dělat odbornou práci. Účetnictví vedou správně a bez chyb. A navíc mají účetní čas na to, poskytovat podnikateli nejrůznější přehledy, analýzy a doporučení, které pomáhají rozvíjet byznys.

Online účetnictví stojí na dvou pilířích:

AUTOMATIZACE ÚČETNÍCH PROCESŮ

  • Automatické stahování objednávek či vydaných faktur rovnou do účetního software
  • Automatické přeposílání přijatých faktur do software pro vytěžení dat umělou inteligencí a následné odesílání do účetního software
  • Automatické propojení s bankou a stahování plateb do účetního software klidně na minutové bázi
  • Automatické knihy jízd díky GPS

ONLINE KOMUNIKACE

  • Faktury chodí od dodavatelů v pdf či ISDOC do e-mailu
  • Komunikace s účetním pomocí online nástrojů
  • Online komunikace s úřady přes datovou schránku či jejich aplikace